Si e kapi per flokesh Monika Kryemadhi ne vitin 2002 Bleona Qeretin dhe e nxori nga dhoma motelit ku ishte me Meten

Edhe femrat zihen keqas dhe shpesh, zënkat e tyre përfundojnë si thashetheme korridoreve te zyrave te partise, duke shkaktuar të qeshura. Edhe historia qe do tregojme më poshtë e dëshmon këtë, aq më tepër kur në “lojë” janë dy personazhe te njohura njera kengetare dhe tjetra politikane. më poshtë do tregojme historine e pathene ndonjehere mes dy femrave që zihen për flokësh midis tyre.

Emocioni i parë ishte këngëtarja e turbo folkut Bleona Qerreti që e priste poshtë një peme mes Piramidës dhe Keyministrisë, ndërsa emocioni i dytë ishte premtimi që i kishte bërë shefit të tij Ilir Meta. Luan Rama po tregohej korrekt, Bleonën po ia çonte në nje dhome moteli kryeministrit të tij sipas porosisë. Aty Neper hollet e erreta te moteleve te Tiranes dikur fshiheshin Ilir Meta dhe Bleona Qerreti me Luan Ramen jasht dere qe i ruante me lot ne sy nga dashuria e madhe qe kishte per kengetaren por qe ‘nuk dinte me ja lyp’. Por ajo qe Meta nuk e kishte parashikuar ishte ardhja e Monika Kryemadhit dhe fillimi i sherrit mes tyre. Monika e kapi nga floket Bleonen dhe e terhoqi zvarre mes motelit ta nxirrte jasht

Askush nuk ndërhyri fillimisht për t’i ndarë, ndërsa ngjarja zhvillohet në ambientet e një moteli. Më vonë, një person i tretë ka arritur të shuaj sherrin.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*