Situata alarmante në Shqiperi, 6 vi ktima gjatë 24 orëve, ja numri rekord i zi i rasteve (SHIFRAT)

Situata vijon të jetë alar mante në vendin tonë nga koronavirusi.

Gjatë 24 orëve të fundit 6 persona kanë hu mbur jetën nga koronavirusi, duke e çuar numrin e vi ktimave në 182.

Edhe pas përpjekjeve të mëdha të ekipeve mjekësore, fatk eqësisht nuk e kanë fituar dot betejën me sëmundjen në dy spitalet Covid, një 58 vjeçar nga Durrësi, një 70 vjeçar nga Kruja, dhe një 82 vjeçare nga Shijaku. Nuk e kanë fituar betejën, një 63 vjeçar nga Kukësi, një 64 vjeçar nga Shkodra, një 69 vjeçar nga Elbasani.

Sakaq, është shënuar numri më i lartë i inf ektimeve ditore që nga fillimi i pandemisë me 139 raste të reja.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 81 raste në Tiranë, 10 në Berat, 8 në Durrës, 7 në Tropojë, 6 në Elbasan, nga 3 raste në Shkodër, Kukës, Lezhë, Kavajë, Pogradec, nga 2 raste në Korçë, Divjakë, Shijak, nga 1 rast në Lushnje, Mirditë, Tepelenë, Vau i Dejës, Malësi e Madhe, Bulqizë.

Vijon…

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*