Situate al.armante! 10 të vd ekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit, ja numri i rasteve

10 vd ekje nga koronavirusi janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton Express.

Lajmin e ka bërë të ditur Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, Naser Ramadani.

Në gjithë Kosovën deri tash kanë vd ekur 237 persona, janë infektuar më shumë se 8 mijë e 500 dhe janë shëruar më shumë se 4500 pacientë.

në 24 orët e fundit janë kryer gjithsejtë 434 mostra nga të cilat 224 kanë rezultuar pozitiv.

Aktualisht, në spitalet e Kosovës janë duke u trajtuar rreth 600 pacientë derisa po paralajmërohet se po përfundojnë kapacitetet spitalore shkaku i numrit të madh të të infektuarve me COVID-19.

Në gjithë botën janë prekur me shumë se 17 milionë njerëz me koronavirusin e ri, kanë vd ekur më shumë se 600 mijë të tjerë dhe janë shëruar mbi 10 milionë pacientë./Gazeta Express

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*