Tr agjedia në Tiranë, flet fqinja e nënë që vetvr anë per tu ringjallur: Kisha 3 muaj që nuk i shihja, e ëma dilte dhe

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Tiranë, ku një nënë dhe vajza e saj u gjetën të pajeta në banesë, ndërsa vajza tjetër në gjendje të rëndë.

Një fqinje e familjes Josifi ka folur për mediat

“Ne kohen e Pandemise ato u mbyllen brenda. Pastaj dilte e ema, ajo punonte.

Punonte neper familje. Vajzat kane punuar, pastaj ra pandemia dhe iu shkurtu vendi i punes. Bashkeshorti i kishte vd ekur. Kane qene njerez te mire. Kane disa kohe qe kane ardhur

Ne jeteojme ne te njejtin pallat. Kemi kohe qe nuk i kemi pare”, u shpreh e moshuara.

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 02.07.2020, shtetasi S.F, ka njoftuar në Komisariatin e Policisë nr 6 se në rrugën “Hamdi Cenoimeri”, motra e tij nuk i përgjigjej në telefon dhe nuk i hapte derën e banesës.

Në banesë kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe të zjarrfikëses dhe pasi kanê hapur derën, kanë gjetur pa shenja jete shtetasen ZH.J., 56 vjeçe dhe vajzën e saj A.J., 30 vjeçe, ndërsa vajza tjetër B.J, rreth 34 vjeçe, është dërguar në spital, në gjendje të rëndë shëndetësore.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*