Tr agjike në Shkodër! Automjeti merr përpara dy këmbësorë, ndërron jetë 28-vjeçarja

Një aks ident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në rrugën Shkodër-Bardhaj vendi quajtur ura e Bardhajve.
Drejtuesi i një mjeti tip Alfa Romeo ka humbur kontrollin duke u përp lasur me një mur, dhe si pasojë ka dë mtuar dy shtetas në trotuar.

Ata janë L. H. 28 vjeçe, e cila ka ndërruar jetë në Spitalin Rajonal Shkodër. Gjithashtu është dëmtuar shtetasi D. K. 42 vjeç, i cili po merr mjekim në Spitalin Rajonal Shkodër.

Njoftimi i policisë

Shkodër/Informacion Paraprak

Më datë 06.07.2020, rreth orës 17:20, në rrugën Shkodër-Bardhaj vendi quajtur ura e Bardhajve, mjeti tip Alfa Romeo, ka humbur kontrollin mbi mjetin duke u përplasur me një mur, si pasojë ka dë mtuar dy shtetas në trotuar të cilët janë L. H. 28 vjeçe e cila ka ndërruar jetë në Spitalin Rajonal Shkodër, si dhe është dë mtuar shtetasi D. K. 42 vjeç, i cili po merr mjekim në Spitalin Rajonal Shkodër.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e policisë dhe grupi hetimor për sqarimin e rrethanave të aksidentit si dhe po punohet për kapjen e drejtuesit te mjetit i cili është larguar nga vendi ngjarjes.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*