Tro nditëse, e mbajten 15 muaj te vd ekur/ Flet kunati: Më tha Zhaneta s’e lëmë vajzen të dalë! S’ka mbushur ditët e Zotit!

Detaje të reja dalin në dritë nga vetëfl ijimi i nënës dhe së bijës së saj që tro nditi Tiranës mbrëmjen e djeshme (2 korrik).

Ka qenë kunati i Zhaneta Josifit ai që është shprehur se kishte më shumë se dy muaj që nuk e shikonte këtë të fundit.

Sipas tij ajo nuk e lejonte që të dilte as vajzën e saj, Anisa Josifin.

Ai shton se ato janë rekrutuar në Përmes si fillim dhe më pas mësimet i kanë marrë te qendra në zonën e Selvisë në kryeqytet.

Kunati i Zhanetës:

Kisha më shume se 2 muaj që nuk i shihja fare Zhanetën dhe Blertën. I shkova në shtëpi kërkova Anisën me tha nuk e lëmë të dalë se nuk ka bërë ditët e Zotit. Anisën kisha që në mars të 2019 që nuk e shikoja fare. I kam folur dhe për punën e fesë, por me urrenin. Në fillim janë rekrutuar në Përmet pastaj librat i kanë marrë tek një qendër te Selvia. Dy javë më parë shkova të takoja posaçërisht Anisën, por nuk me lejuan me ndaluan tek dera. Ato nuk ushqeheshin.
Ndërkohë, 34-vjeçarja Blerta Josifi është transferuar te urgjenca e psikiatrisë dhe është në gjendje të stabilizuar shëndetësore.

Ajo në dëshminë para grupit hetimor është shprehur se: Ju nuk e keni idenë se sa sa krifica bëjmë ne për të arritur ringjalljen.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*