U tha se kishte vd ekur nga Koronavirusi! Ministria e Shendetesise jep lajmin e madh per Mjekun e njohur

Ministria e Shëndetësisë ka bërë një sqarim lidhur me lajmet se mjeku i njohur Arjan Pushi, ka nd ërruar jetë tek Spitali Infektiv.

Sipas Ministrisë, lajme të tilla janë të pavërteta, dhe u bën thirrje qytetarëve dhe mediave që t’u referohen vetëm burimeve në rrugë zyrtare.

Njoftimi zyrtar

Nje sqarim lidhur nga pyetjet e shumta. Referuar sherbimit inf ektiv, lajmi i perhapur ne disa media per mjekun eshte i pavertete. Ju lutemi referojuni burimeve zyrtare

Kujtojmë që mjeku Arjan Pushi, hematolog në QSUT, është i prekur nga covid-19 dhe ndodhet i intubuar në Spitalin Inf ektiv. Ai ndodhet në gjendje të rëndë, por fatmirësisht nuk ka ndërruar jetë.
Nderkohe ky ishte njoftimi i ardhur nga reagimi i nje kolegu te mjekut, qe i urojme me zemer ta kaloje kete situate!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*