U v.ra mbreme në Mamurras, lidhja e mikut të Vis Martinaj me vr.asjen në Linzë qe solli m.asakren e Bllokut

Mbrëmjen e djeshme Shqipëria u trondit nga një at entat në autostradën Mamurras-Lezhë, në fshatin Gjormë i cili la pas 2 vitkima, Bujar Lika dhe Paulin Gjergji. Ky i fundit u transportuar i pl agosur në spital, por nuk mundi t’u mbi jetonte

Ndërkohë, në ate ntatin e ndodhur në orën 22:17 të së shtunës, në ambientet e jashtme të një hoteli mbeti i pl agosur dhe 21-vjeçari Kreshnik Tusha.

Bëhet me dije se policia ka shoqëruar deri më tani 30 persona të dyshuar apo që mund të kenë dijeni për ngjarjen, ndërsa pritet dëshmia e të plag osurit Tusha, i cili u gjet pak metra larg vendngjarjes.

Forcat e policisë ndodhen aktualisht te spitali i Traumës, në pritje për të marrë dëshminë e tij. I riu i është nënshtruar mbrëmë një operacioni, pasi ka marrë tre pl umba në këmbë.

Përveç gëzhojave, policia ka se kuestruar në vendin e ngjarjes një pis toletë në dorën e vik timës Lika, që dy shohet të jetë edhe sh ënjestër e ate ntatit.

Bujar Lika është një emër i njohur për policinë shqiptare dhe ishte me precedent penal të mëparshëm. Lika njihet edhe me mbiemrin Hasani dhe dyshohej si i përfshirë në një ngjarje kr iminale në Linzë, ku mbeti i vd ekur Enton Nikaj. Lika në vitin 2015 ishte mes të hetuarve për vr asjen e të riut, por në Apel ai u shpall i pafajshëm.

Ai po ashtu njihej si mik i ngushtë i një personi me precedent penalë, i njohur edhe si biznesmen në fushën e lojërave të fatit. Ndërsa Paulin Gjergji dhe Tusha rezultojnë persona pa precedente të mëparshëm penal./ Opinion.al

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*