“Vëllezërit e vegjël po të presin ty”, dedikime rreq.ethese për Enisa Dodën qe u mb.yt ne Velipoje

Enisa Doda është 17-vjeçarja që u m.byt tr.agjikisht ditën e djeshme në Velipojë.

I ndaluar është 25-vjeçari Indrit Bajraktari, teksa vajza kishte dalë xhiro me skaf së bashku me të.

Në trupin e vajzës janë gjetur shenja dh.une, teksa nuk dihet nëse është m.bytur qëllimisht nga i riu, apo aks.identalisht.

Dedikime prekëse janë shpërndarë në rrjetet sociale nga njerëzit më të afërt të vajzës.

Babai i vajzës shkruan:

“U pr.efsh në paqe zemra e babit zoti të mori shpejt fizikisht por jo shpirtërisht. Qofsh e xhenetit”, shprehet Lezan Doda.

Një tjetër mikeshë e vajzës shkruan:

Se kuptoj dot ti ike ne ket mos kaq e re 17 vjec. Smundem ta besoj nuk je ike atje lart zoti te mori atje pran tij… Smundem ta besoj por ky esht fati, qe smund ta ndryshojm por ti le pas gjithcka le familjen, le dy vellezerit e tu te vegjel qe ato prisnin ty per cdo gje ti mesoje ti rrisje te gjitha, le dhe niperit qe akoma si ke mar pran vetes ti afrosh ti perkedhelesh e tju ndjesh aromen…

Ti smund te ikje tani kishe kaq shum gjera ke kaq shum njerez qe te donin ty te ishe afer tyre kishe kaq shum enderra per te realizuar smund te ikje e te lesh gjithcka keshtu… ti ishe rritu e ber kaq e bukur kaq yll sa zoti u be xheloz dhe te mori pran vetes…

Por e di ti je akoma e gjall ne zemrat tona… Dhe tani e di e di …. ti je ylli me I bukur aty ne qjell qe po ndriqon me shum nga te gjith… sjemi mesuar me te tilla gjerash se zoti ka qen me po te lutem zot mbaj dor… se kishte dy motra ne kurbet e sarriten dot nuse me pa.. na e coptove zemren ne kete dit te bekuar po ..
U prefsh ne paqe zmr… Qofsh e xhenetit….

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*